سه شنبه 6 فروردين 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 

اخبار داخلی تغذيه ماهی بخورید تا خوب بخوابید

 
 

سه شنبه 26 دي 1396

ماهی بخورید تا خوب بخوابید

 
 

یک‌بار در ماه و حتی یک‌بار در هفته، کافی نیست. اگر خوب نمی‌‌خوابید، زیاد کابوس می‌بینید یا اینکه باید دقایق پیاپی غلت بزنید تا به خواب بروید، سراغ ماهی بروید.

به نقل از هفته نامه آتیه نو، محققان می‌گویند کسانی که زیاد ماهی می‌خورند و آن را به عنوان یکی از غذاهای اصلی‌شان به رسمیت می‌شناسند، نه تنها روزبه‌روز باهوش‌تر می‌شوند، بلکه آرام، عمیق و به‌موقع هم می‌‌خوابند.‌نورون‌های مغز شما برای اینکه عملکرد مناسبی داشته باشند، به امگا3 نیازمندند و به همین دلیل، خوردن ماهی می‌تواند طیف وسیعی از عملکردهای مغزی‌تان را بهبود ببخشد.
از سوی دیگر، وقتی به‌خاطر مصرف ماهی سرشار از امگا3، خوب می‌خوابید، قدرت حافظه‌تان بیشتر می‌شود و توانایی مغزتان در به‌خاطرسپردن موضوعات و بازیابی اطلاعات افزایش پیدا می‌کند. اگر به هر دلیل امکان مصرف غذاهای دریایی را ندارید (طعم‌شان را نمی‌پسندید، هزینه‌شان زیاد است یا در دسترس‌تان نیست) می‌توانید بعد از مشورت با پزشک‌تان، دوز مناسبی از مکمل‌های حاوی امگا3 را مصرف کنید.
درست است که مصرف مکمل، به اندازه تغییردادن عادات غذایی، نمی‌تواند به بدن‌تان فایده برساند، اما لااقل تا اندازه‌ای آسیب‌های ناشی از این کمبود را در بدن جبران می‌کند و مانع از آسیب‌دیدگی بیشتر می‌شود.

 
 
   
 
 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار