شنبه 3 فروردين 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی فناوری اطلاعات سامانه الکترونیکی استعلام سطح بندی تجهیزات نظارت تصویری رونمایی شد

 
 

دوشنبه 21 اسفند 1396

سامانه الکترونیکی استعلام سطح بندی تجهیزات نظارت تصویری رونمایی شد

 
 

سامانه الکترونیکی استعلام سطح بندی تجهیزات نظارت تصویری برای شناسایی اصالت تجهیزات نظارت تصویری و ایجاد امکان انتخاب، خرید مناسب، دقیق، کاربردی و در عین حال ایجاد امکان مقایسه این تجهیزات بر اساس نتایج مورد تایید مرجع رسمی برای مردم، رونمایی شد.

سمیه نیکانلو- سامانه الکترونیکی استعلام سطح بندی تجهیزات نظارت تصویری برای شناسایی اصالت تجهیزات نظارت تصویری و ایجاد امکان انتخاب، خرید مناسب، دقیق، کاربردی و در عین حال ایجاد امکان مقایسه این تجهیزات بر اساس نتایج مورد تایید مرجع رسمی برای مردم، رونمایی شد.
صادق فیض آبادی، رییس اتحادیه تولیدکنندگان و تعمیرکاران تجهیزات الکترونیک و حفاظتی تهران در نشست خبری رونمایی سامانه الکترونیکی سطح بندی تجهیزات نظارت تصویری که در اتاق اصناف تهران برگزار شد گفت: مردم از خرید هر گونه تجهیزات نظارت تصویری قبل استعلام از سامانه الکترونیکی سطح بندی تجهیزات نظارت تصویری (www.egovahi.ir) خودداری کنند.
وی بیان کرد: بعضا مشاهده شده که مشخصات واقعی دستگاه با مشخصات اعلامی تولید کننده مطابقت ندارد و شکایت هایی در این زمینه داشتیم از همین رو سامانه الکترونیکی استعلام سطح بندی تجهیزات نظارت تصویری راه اندازی شد که همه مشکلات را حل می کند.
وی ادامه داد: در این راستا آزمایشگاه هایی تاسیس شده و بررسی های لازم را در مورد تجهیزات انجام می دهد.
وی در عین حال بیان کرد: این آزمایشگاه ها به تهران محدود نمی شود و تمامی شهرها و برندهای مختلف را شامل می شود.
همچنین دکتر محمد قلم چی، دبیر اتحادیه تولیدکنندگان و تعمیرکاران تجهیزات الکترونیک و حفاظتی تهران در این نشست خبری گفت: سامانه www.egovahi.ir تقلبی یا اصل بودن تجهیزات نظارت تصویری را شناسایی کرده و امکان انتخاب، خرید مناسب، دقیق، کاربردی و در عین حال امکان مقایسه این تجهیزات بر اساس نتایج مورد تایید مرجع رسمی را برای مردم فراهم می کند. وی افزود: سطح بندی تجهیزات نظارت تصویری، ابزاری برای اطلاع از اصالت، کارآمدی، امنیت و کیفیت تجهیز نظارت تصویری است که با این کار امکان رقابت برای تولیدکنندگان داخلی نیز به خوبی فراهم می شود.
محمد قلم چی با بیان اینکه سامانه الکترونیکی سطح بندی تجهیزات نظارت تصویری حدود سه ماه است که راه اندازی آزمایشی شده و از امروز به صورت رسمی آغاز به کار می کند گفت: کارکرد این سامانه آن است که کیفیت، کارآمدی و اصالت تجهیزات نظارت تصویری را به استفاده کنندگان عام و خاص از این تجهیزات نشان می دهد.
وی افزود: به دلیل نیاز مشتریان به آگاهی از سطح کیفی تجهیزات نظارت تصویری و پاسخگویی به درخواست های متعدد ارایه شده به اتحادیه در خصوص تعیین اصالت این تجهیزات، با بهره‌مندی از دانش روز جهان و تجربه تولیدکنندگان، مشاوران و پیش کسوتان این حوزه، اقدام به ارایه راهکار تخصصی در این زمینه کردیم و سطح بندی کیفیت تجهیزات نظارت تصویری همانطور که از نامش پیداست، ابزاری برای اطلاع از کیفیت این تجهیزات است.
وی با اشاره به اینکه با این کار امکان رقابت برای تولیدکنندگان داخلی فراهم می شود اظهار کرد: بسیاری از تولیدکنندگان داخلی که تجهیزات با کیفیت تولید می کنند با توجه به اینکه تصور مردم این است که تجهیزات خارجی بهتر است و از طرفی ابزاری برای سطح بندی این تجهیزات در دسترس عموم نیست، بنابراین امکان رقابت ندارند و این در حالی است که با این اقدام و سطح بندی مربوطه ضمن توسعه و رونق بازار داخلی، امکان صادرات نیز به وجود می آید؛ طبق برآوردهای صورت گرفته این پورتال دو زبانه است و در خارج از کشور بازدیدکنندگان بیشتری نسبت به ایران دارد.
مدیر فنی و اجرایی سامانه الکترونیکی استعلام سطح بندی تجهیزات نظارت تصویری در عین حال بیان کرد: این ابزار به مردم کمک می کند تجهیزات مناسبی خریداری کنند، چون یکی از بزرگترین مشکلات این حوزه وجود تجهیزات تقلبی است و این سامانه، تقلبی یا اصل بودن تجهیزات را شناسایی می کند که این موضوع امکان انتخاب، خرید مناسب، دقیق، کاربردی و در عین حال امکان مقایسه تجهیزات بر اساس نتایج ایجاد شده توسط آزمایشگاه های تخصصی و مورد تایید مرجع رسمی را برای خریداران فراهم می کند.
وی افزود: همچنین با این سامانه سهولت بررسی ارزش کالا نسبت به قیمت اعلام شده از سوی فروشنده ایجاد و امکان بهره مندی از خدمات اتحادیه نیز فراهم می شود.(تنها تجهیزاتی مورد تایید هستند که دارای سطح بندی کیفیت تجهیزات نظارت تصویری باشند. نظر به تعهداتی که تولیدکنندگان و واردکنندگان این تجهیزات به اتحادیه داده اند، اتحادیه می تواند از خریداران این تجهیزات حمایت کند) .
محمد قلم چی با بیان اینکه تامین امنیت از نیازهای اصلی انسان ها محسوب می شود گفت: یکی از کاربردهای این موضوع تامین امنیت در منازل مسکونی، فروشگاه ها، ادرات، کارخانه ها و دیگر مراکز است؛ نکته مهم استفاده درست از این ابزار است چون در غیراین صورت تبعات مخربی به همراه خواهد داشت.
وی در عین حال یادآورشد: در حال حاضر سیستم های کنترل سرعت و یا پلاک خوان ها که دوربین هایشان در سطح شهر وجود دارد از این تجهیزات استفاده می کنند و در واقع این موضوع کاربری هوشمندانه تری از این ابزار است.
وی با بیان اینکه سامانه egovahi.ir برای اولین بار در ایران و جهان راه اندازی شده گفت: عدم امکان بررسی و راستی آزمایی اکثر مشخصات فنی تجهیزات نظارت تصویری، خصوصاً مواردی که مرتبط با کیفیت، امنیت و پایداری این تجهیزات است، موجب نگرانی مشتریان شده و از سوی دیگر، بسیاری از مشخصات فنی کاربردی تجهیزات نظارت تصویری، در هیچ data sheet یا کاتالوگی درج نشده است، بنابراین سالهاست نیاز وجود مرجعی که بتواند سطح واقعی تجهیزات نظارت تصویری را معین ساخته و تجهیزات اصلی را از تجهیزات متفرقه و بدون اصالت مشخص کند، احساس می شد که این سامانه برای پاسخ به تعیین سطح کیفیت، امنیت و اصالت تجهیزات نظارت تصویری ایجاد شده است. دبیر اتحادیه تولیدکنندگان و تعمیرکاران تجهیزات الکترونیک و حفاظتی تهران با اشاره به اینکه این سامانه، مرجع استعلام رتبه بندی تجهیزات نظارت تصویری است خاطرنشان کرد: مشکلاتی که تا به حال در این حوزه وجود دارد اتحادیه را برآن داشت که به این بخش ورود کند، آزمایشگاهی که برای این منظور راه اندازی شده برای این موضوع حدود دو سال کار مطالعاتی و 7سال کار اجرایی انجام داده و حدود 30 کارشناس و متخصص اشتغال زایی داشته است.
وی افزود: نتایج آزمون آزمایشگاهی هر تجهیز، بوسیله استاندارد دیگری تبدیل به نمره می‌شود و نمرات پس از محاسبه ‌نهایی جمع‌بندی شده و نمره‌نهایی تجهیز در چهار حوزه فضای داخلی، فضای خارجی، انتقال تصویر و امنیت فضای تبادل اطلاعات محاسبه خواهد شد.
محمد قلم چی تصریح کرد: متاسفانه در نبود ابزار مقایسه مانند egovahi ، مردم تجهیزات بی کیفیت را خریداری می کنند و فقط مدت کوتاهی می توانند از آن استفاده کنند و این در حالی است که می توان از تجهیزات با کیفیت و قیمت پایین تری استفاده و از دورریز ثروت ملی نیز جلوگیری کرد.
وی با ذکر مثالی توضیح داد: مجموعه ای در اروپا فعالیت می کند که در حوزه تجهیزات اعلام حریق کار مشابهی انجام می دهد یعنی تولیدکنندگان در این بخش از این مجموعه رتبه خود را دریافت می کنند و این نیاز آنقدر احساس می شد که در حال حاضر بسیاری از شرکت های بیمه ای در دنیا نیز بدون این گواهی بیمه نمی کنند.
وی در عین حال توصیه کرد: به جای اینکه ابزار بی کیفیت خارجی را به بالاترین قیمت بخریم باید رقابتی برای تولیدکنندگان ایجاد کنیم که بتوانند بهترین محصولات خود را به کشور ما بدهند تا رتبه بهتری دریافت کنند و کشور ما نیز می تواند سیاستگذاری این حوزه را در جهان داشته باشد؛ موضوع مهم این است که مردم قبل از خرید این تجهیزات سطح آن را بررسی کنند و بدون اینکه هزینه اضافی پرداخت کنند انتخاب درست را انجام دهند که با این اقدامات در نهایت شکایت هایی که در این حوزه به اتحادیه ارجاع داده می شود نیز کاهش می یابد.
وی با بیان اینکه برای فرهنگ سازی این طرح اقدامات خوبی با سازمان های مختلف صورت گرفته عنوان کرد: برای برخی جاها این موضوع الزامی شده و احتمال دارد به زودی برای عموم مردم اطلاع رسانی گسترده ای انجام شود و مجموعه های متولی از ورود تجهیزات کم کیفیت در گمرک جلوگیری کنند؛ در عین حال اتحادیه نیز به عنوان نهاد تخصصی نیاز به حمایت های بیشتری دارد. در آستانه رونمایی از سامانه egovahi علاوه بر آزمایشگاه هایی که تا این لحظه راه اندازی شده همچنین آزمایشگاه هایی توسط صنایع امنیت فضای تبادل اطلاعات صاایران (صاافتا)، سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در حال ایجاد است.
با توجه به اهمیت این سامانه در اجرای صحیح ماده 59 قانون نظام صنفی کشور، در این مراسم از هیات مدیره اتحادیه الکترونیک و حفاظتی همچنین تولید کننده بومی این آزمایشگاه ها از سوی رئیس اتاق اصناف ایران با اهدای لوح تقدیر قدردانی شد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
آنچه بهتر است برای حفظ امنیت مودم‌تان بدانید
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
قیمت بیرانوند دو برابر شد
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
متهم: گلوی دخترعمویم را بریدم و شیرگاز را باز کردم

يادداشت
:: فناوری اطلاعات ::
تاکید بر توسعه زیرساخت و سرویس های ارزش افزوده پیام رسان ها

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار