دوشنبه 30 ارديبهشت 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی سياسی برجام در نتیجه کارشکنی‌های دولت ترامپ در معرض خطر قرار دارد

 
 

جمعه 31 فروردين 1397

برجام در نتیجه کارشکنی‌های دولت ترامپ در معرض خطر قرار دارد

 
 

معاون سیاسی وزیر خارجه با بیان اینکه برجام در نتیجه کارشکنی‌های دولت ترامپ در معرض خطر قرار دارد، گفت: این یک برداشت کاملا غلط و یک اشتباه بزرگ است چنانچه کسی تصور کند ایران در هر شرایطی به برجام متعهد باقی خواهد ماند.

به نقل از فارس، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان که به دعوت «وگر استرومن» همتای نروژی و به منظور برگزاری دور هشتم رایزنی‌های سیاسی دو کشور در اسلو به سر می‌برد، دیروز (پنجشنبه) 30 فروردین 1397 با خانم «اینه اریکسون سوریده» وزیر امور خارجه این کشور ملاقات کرد.
در این دیدار خانم سوریده ضمن با اهمیت خواندن همکاری ها و تعاملات دو کشور در ابعاد و حوزه‌های مختلف، اعلام کرد: نروژ قویا از حفظ و اجرای برجام حمایت می‌کند. گزینه بهتری از این توافق وجود ندارد و برای تداوم حیات برجام ضروری است همه تلاش‌ها به کار گرفته شود.
عراقچی نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت برجام در رهگذر توسعه و گسترش همکاری‌ها و مبادلات دوجانبه، اظهار داشت: سرنوشت برجام که دستاورد بزرگ دیپلماسی در عرصه بین‌المللی است، در نتیجه کارشکنی‌ها و چالش‌هایی که دولت ترامپ ایجاد کرده است، در معرض خطر قرار دارد. برجام قبل از هر چیز یک توافق امنیتی در حوزه عدم اشاعه است و هرگونه برخورد با آن منجر به تضعیف نظام عدم اشاعه شده و همه ما را در برابر انتخاب بین امنیت و عدم امنیت قرار خواهد داد.
وی افزود: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیش از ده گزارش بر پایبندی ایران به تعهدات خود در برجام صحه گذاشته است؛ اما در مقابل آمریکا به تعهدات خود به درستی عمل نکرده و با تعلل‌ها و بدعهدی‌های خود این توافق را در معرض نابودی قرار داده است.
عراقچی تاکید کرد: این یک برداشت کاملا غلط و یک اشتباه بزرگ است چنانچه کسی تصور کند ایران در هر شرایطی به برجام متعهد باقی خواهد ماند. بعلاوه هرگونه تلاش در راستای مرتبط ساختن برجام با دیگر موضوعات ناشی از رویکردهای غلط است و وضعیت منطقه را بسیار پیچیده تر خواهد کرد. برجام یک تجربه بزرگ تاریخی است و موفقیت آن مستلزم تلاش و حمایت مشترک و همگانی است.
در ادامه عراقچی و استرومن در چارچوب دور هشتم رایزنی های دوجانبه سیاسی، به تبادل نظر بیشتر پیرامونپ روند همکاری‌های دوجانبه، برجام، چندجانبه گرایی و تحولات و بحران های منطقه‌ای پرداختند.
طرف نروژی ضمن اعلام آمادگی کشور متبوعش برای توسعه و تقویت همکاری‌ها در عرصه اقتصادی، شامل سرمایه‌گذاری و انتقال فناوری در زمینه نفت و گاز، انرژی‌های تجدیدپذیر، شیلات و صنایع دریایی، بر لزوم تداوم حمایت و تلاش برای تداوم حیات برجام تاکید و شکست آن را شکست جامعه بین‌المللی خواند.
ملاقات با «اودن هلورسن» معاون سیاسی وزارت امور خارجه و «روی آنجولیک» معاون وزیر صنعت، تجارت و شیلات و نشست با محققان از دیگر برنامه‌های عراقچی در این سفر خواهد بود.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
گوگل اسیستنت به رانندگی شما کمک می‌کند!
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
ربیع‌خواه: پنالتی درست بود
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
قتل‌عام خانوادگی توسط مرد خونسرد

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار