سه شنبه 6 فروردين 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی ارزش معاملات فرابورس ایران افزایش یافت

 
 

يكشنبه 6 آبان 1397

ارزش معاملات فرابورس ایران افزایش یافت

 
 

دومین روز از دومین هفته آبان‌ماه در حالی برای بازار فرابورس ایران به پایان رسید که نسبت به روز گذشته شاهد افزایش ارزش معاملات در مقابل افت حجم دادوستدها و شاخص کل بودیم.

در معاملات یکشنبه ششم آبان‌ماه تعداد 571 میلیون ورقه بهادار در بیش از 73 هزار دفعه مبادلاتی به ارزش بیش از چهار هزار و 181 میلیارد ریال دست به دست شد که در مقایسه با شنبه حجم معاملات کاهش اما ارزش آن افزایش یافت.
در همین حال شاخص کل فرابورس نیز معاملات روز جاری را با افت 4 واحدی خاتمه داد که در نتیجه آن آیفکس در پله 2013 واحدی قرار گرفت.
امروز دو نماد از گروه‌ فلزات اساسی بیشترین تاثیر مثبت و منفی را بر شاخص فرابورس ایران گذاشتند. بدین ترتیب در حالی نماد «میدکو» 7 واحد اثر مثبت بر آیفکس داشت که در سمت مقابل نماد «ذوب» به همین میزان اثر منفی روی این نماگر داشت.
علاوه بر این نمادهای «مارون»، «شراز» و «شاوان» روی هم رفته 10 واحد تاثیر منفی بر آیفکس داشتند. در مقابل نمادهای «زاگرس» و «سمگا» هر کدام با حدود 2 واحد تاثیر مثبت بر آیفکس، از افت بیشتر این نماگر جلوگیری کردند. در فرابورس روز جاری شاهد بازگشایی نماد معاملاتی شرکت‌های بیمه سامان، زرین معدن آسیا، نوش پونه مشهد، صنعتي و معدني كيمياي زنجان گستران، شركت کارخانه‌های صنعتي آزمايش و بانک ایران‌زمین بودیم. نماد «بساما» متعلق به بیمه سامان که امروز شاهد بازگشایی آن بودیم بیشترین افزایش قیمت را در میان نمادهای فرابورسی تجربه کرد. رصد دادوستدهای معامله‌گران در بازار سهام نشان می‌دهد که در مجموع بازارهای اول و دوم 222 میلیون سهم به ارزش افزون بر یک هزار میلیارد ریال دست به دست شده است. بازار پایه نیز امروز میزبان نقل‌وانتقال افزون بر 285 میلیون سهم به ارزش 693 میلیارد ریال بود. همچنین نگاهی به مبادلات اوراق بیانگر آن است که خریداران و فروشندگان اوراق در بازار ابزارهای نوین مالی 65 میلیون ورقه بهادار به ارزش دو هزار و 456 میلیارد ریال را ‏مورد معامله قرار دادند.‏ از سوی دیگر امروز مدیر عملیات بازار و اعضای فرابورس ایران در پیام ناظری اعلام کرد مدت اعتبار اوراق گواهي حق تقدم استفاده از تسهيلات مسكن صادره 15/08/1395 در نماد معاملاتي «تسه9508» برای نقل‌وانتقال (خریدوفروش و هبه) در تاريخ سه‌شنبه 15 آبان ماه سال جاری به اتمام می‌رسد از همین رو نماد معاملاتي این سری از تسهیلات مسکن در پايان معاملات این روز متوقف می‌شود.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
آنچه بهتر است برای حفظ امنیت مودم‌تان بدانید
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
قیمت بیرانوند دو برابر شد
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
متهم: گلوی دخترعمویم را بریدم و شیرگاز را باز کردم

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار