چهارشنبه 2 بهمن 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی تمامی بازار‌های فرابورس ایران سبز‌پوش شدند

 
 

شنبه 31 فروردين 1398

تمامی بازار‌های فرابورس ایران سبز‌پوش شدند

 
 

در هفته منتهی به 30 فروردین 98 که شاهد افزایش حجم و ارزش معاملات در تمامی بازار‌های فرابورس ایران بودیم، 7 هزار و 107 میلیون ورقه بهادار به ارزش 30 هزار و 930 میلیارد ریال در مجموع این بازار‌ها جا‌به‌جا شد که نشان‌دهنده رشد به ترتیب 27 و 33 درصدی این متغیر‌ها نسبت به هفته گذشته است.

در 5 روز معاملاتی هفته جاری در بازار اول 642 میلیون سهم به ارزش 2 هزار و 100 میلیارد ریال دست‌به‌دست شد و بازار دوم شاهد دادو‌ستد 2 هزار و 657 میلیون سهم به ارزش 9 هزار و 34 میلیارد ریال بود که رشد حجم و ارزش این متغیر‌ها در بازه 5 تا 50 درصدی در نوسان بود.
به‌علاوه، بازار پایه در این بازه زمانی میزبان خرید و فروش 3 هزار و 646 میلیون سهم به ارزش 8 هزار و 304 میلیارد ریال در مجموع سه تابلو خود بود که نسبت به هفته گذشته افزایش داشت.
از طرف دیگر در بازار‌های نوین مالی، مجموع حجم معاملات اوراق بدهی، اوراق تسهیلات مسکن و صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله به 162 میلیون ورقه رسید که ارزش این حجم از دادو‌ستد‌ها 11 هزار و 492 میلیارد بود که افزایش این متغیر‌ها به ترتیب 39 و 56 درصد بود.
رصد آمار معاملات این بازار به تفکیک ابزار مالی نشان می‌دهد 10 میلیون ورقه به ارزش 8 هزار و 556 میلیارد ریال در قالب اوراق بدهی در این مدت معامله شده که نسبت به هفته پیش از آن 56 و 54 و درصد رشد یافته است. همچنین 300 هزار ورقه به ارزش 152 میلیارد ریال ورقه تسهیلات مسکن در این بازه خرید و فروش شد که همانند اوراق بدهی، با وجود ثبت رشد هفتگی نسبت به مدت مشابه سال گذشته میزانی از کاهش را نشان می‌دهد. بیشترین حجم معاملاتی نیز 152 میلیون ورقه و مربوط به صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) بود که رشد 38 درصدی نسبت به هفته گذشته را نیز به ثبت رساند. شاخص کل نیز که از ابتدای هفته با در پیش گرفتن روندی صعودی در میانه هفته تا ارتفاع 2497 واحدی صعود کرده بود در پایان این هفته معاملاتی در سطح 2420 واحدی ایستاد و نسبت به هفته گذشته افت 2 درصدی را ثبت کرد.
در نهایت، ارزش معاملات خرد در بازارهای اول، دوم، پایه و SME در فرابورس ایران به 18 هزار و 245 میلیارد رسید که گروه فلزات اساسی با ارزش معاملاتی به میزان 2 هزار و 450 میلیارد ریال 13 درصد از ارزش کل معاملات را از آنِ خود کرد و در صدر ایستاد. گرو‌های محصولات شیمیایی و انبوه‌سازی، املاک و مستغلات نیز به ترتیب 12 و 8 درصد از ارزش کل معاملات را به خود اختصاص دادند و در جایگاه‌های دوم و سوم ایستادند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
پرداخت ۳ میلیارد تومان برای کمک به جان‌باختگان و مصدومان حادثه کرمان
:: فناوری اطلاعات ::
هشدار بدافزار خطرناک بانکی و سارق پیامک‌ها
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
انصاری‌فرد: نباید عقب‌نشینی کنیم/ آبروی فیفا در خطر است
:: فرهنگ و هنر ::
آخرین وضعیت رضا ایرانمنش در بیمارستان
:: حوادث ::
قتل زن جوان توسط خواستگار

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار