سه شنبه 6 مهر 1400

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی دانش و فناوری رونمایی چین از پهپاد جنگی با قابلیت حرکت در زیر آب

 
 

پنجشنبه 24 تير 1400

رونمایی چین از پهپاد جنگی با قابلیت حرکت در زیر آب

 
 

دولت چین با تولید محصولاتی که در نوع خود به عنوان جنگ‌افزارهای مدرن شناخته می‌شوند بیگانه نیست و در آخرین نمونه از این تولیدات، این کشور به تازگی از یک پهپاد ویژه با قابلیت حرکت زیر آب رونمایی کرده است.

دولت چین با تولید محصولاتی که در نوع خود به عنوان جنگ‌افزارهای مدرن شناخته می‌شوند بیگانه نیست و در آخرین نمونه از این تولیدات، این کشور به تازگی از یک پهپاد ویژه با قابلیت حرکت زیر آب رونمایی کرده است.
به گزارش ایتنا و به نقل از dronedj، این پهپاد کاملا خودکار می‌تواند اهداف خود را بدون نیاز به دریافت ورودی از انسان شناسایی کرده و مورد حمله قرار بدهد و به این ترتیب یک جنگ‌افزار بسیار خطرناک محسوب می‌شود.
نخستین آزمایش‌های انجام شده بر روی این محصول، یک دهه پیش آغاز شدند و در حقیقت این پهپاد بخشی از یک برنامه ویژه بوده است که ساختارهای روباتیک و هوش مصنوعی را با هم ترکیب می‌کند. شایان ذکر است که برنام مادری که به این پروژه منتهی شده است، در دهه 90 میلادی در چین آغاز شده بود.
این پروژه که تا مدتی طولانی به عنوان یک پروژه سری محسوب می‌شد، بدون توجه رسانه‌ای به کار خود ادامه داد ولی در اوایل ماه جولای میلادی بود که دولت چین نخستین اطلاعات آزمایش میدانی این پهپاد بدون سرنشین زیر دریای خود را معرفی کرد.
بر اساس اطلاعات اطلاعات منتشر شده، این پهپاد ویژه توانست تا در آزمایش انجام شده، یک زیردریایی مصنوعی ساخته شده را به عنوان هدف خود شانسایی کرده و به عنوان دشمن تعریف شده، بدون دخالت انسانی منهدم سازد.
گزارش منتشر شده در تاریخ دوم جولای 2021 که مجله علمی دانشگاه مهندی هاربین منتشر شده اس در این باره می‌گوید: «نیاز برای جنگ‌های آینده در زیر آب به فرصت‌های نوینی برای توسعه و ایجاد پلتفرم‌های خودکار و بدون نیاز به حضور انسان در زیر آب ایجاد کرده است.»
بر خلاف ساختار زیردریایی‌های سنتی که همیشه نیازمند به دخالت انسان بوده‌اند، این دستگاه شاهد کاربری تمامی سیستم‌های خود به صورت اتوماتیک است. در حقیقت دستگاه‌های قدیمی برای شناسایی بهتر اهداف و مسیریابی به دخالت انسانی نیاز داشتند ولی این دستگاه می‌تواند تمامی فرایند شناسایی مسیر، شناسایی خطر، حمله به موقعیت خطر و غیره را به صورت کاملا خودکار انجام بدهد.
این امر به لطف هوش مصنوعی و قابلیت تصمیم گیری مستقل پیشرفته در این محصول میسر شده است و به این ترتیب نگرانی‌های خاص خود نیز به همراه رونمایی از این پهپاد زیر آب، شکل گرفته‌اند.
در حقیقت این پروژه شروع یک پروژه بزرگ‌تر از ناوگان جنگ افزارهای زیر آب چین هستند که نگرانی‌های همیشگی مربوط به هوش مصنوعی، جنگ افروزی و مواردی از این دست را مانند آتش زیر خاکستر به شعله‌ای بزرگ مبدل ساخته است.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
یارانه نقدی مرداد ماه امشب واریز می‌شود
:: فناوری اطلاعات ::
هواوی برای خرید تراشه خودرو مجوز گرفت
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
کریستیانو رونالدو به رکورد علی دایی رسید
:: فرهنگ و هنر ::
ترس‌ها و خطرهای بدلکاری بعد از پیمان ابدی و ارشا اقدسی
:: حوادث ::
شوهرعمه قاتل از چوبه دار نجات یافت

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار