سه شنبه 6 مهر 1400

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی دانش و فناوری بتن جدیدی که خودروهای برقی را بی‌سیم شارژ می‌کند

 
 

يكشنبه 27 تير 1400

بتن جدیدی که خودروهای برقی را بی‌سیم شارژ می‌کند

 
 

مهندسان در حال ایجاد بتنی هستند که به صورت بی‌سیم خودروهای الکتریکی را شارژ می‌کند.

یک بزرگراه جدید بتنی، وسایل نقلیه برقی را هنگام حرکت به شکل بی‌سیم شارژ می‌کند و به آنها اجازه می‌دهد بدون نیاز به توقف هم روی آن حرکت کنند و هم شارژ شوند.
این فناوری مانند مواردی است که در داستان‌های علمی-تخیلی می‌بینیم. تصور کنید در جاده رانندگی می‌کنید و خودروی الکتریکی شما به طور خودکار شارژ می‌شود و حتی لازم نیست که متوقف شوید و از خودرو پیاده شوید.
این رویا می‌تواند به زودی یک واقعیت باشد. حداقل ممکن است به زودی در ایالت ایندیانای آمریکا به واقعیت تبدیل شود.
سازمان حمل و نقل ایندیانا(INDOT)، دانشگاه "پردو" و یک استارتاپ آلمانی موسوم به "Magment GmbH" با هم متحد شده‌اند تا سیستمی ایجاد کنند که وسایل نقلیه الکتریکی را هنگام رانندگی به شکل بی‌سیم شارژ کند و در نهایت به ایده توسعه اولین روسازی یا روکش بتن در جهان رسیده‌اند.
سازندگان در یک اعلامیه مطبوعاتی خاطرنشان کردند که این پروژه در سه مرحله پیش خواهد رفت. دو مرحله اول شامل اشکال مختلف آزمایش و تجزیه و تحلیل و بهینه‌سازی این روکش بتنی است. سپس این کار توسط برنامه تحقیقاتی حمل و نقل مشترک(JTRP) در پردیس دانشگاه "پردو" انجام خواهد شد.
پس از اتمام این مراحل، در مرحله سوم یک سایت آزمایشی ساخته خواهد شد که طول آن حداقل ۴۰۰ متر باشد و در آنجا ظرفیت این بتن برای شارژ کامیون‌های سنگین با قدرت بالا(۲۰۰ کیلووات و بالاتر) آزمایش می‌شود. با این حال، هنوز مکان مشخصی برای این بستر آزمایشی مشخص نشده است.
پس از اتمام موفقیت آمیز تمام این مراحل، این فناوری جدید در بخشی از یک بزرگراه بین ایالتی درون ایندیانا به کار گرفته خواهد شد.
"مائوریسیو اسگوئرا" مدیرعامل استارتاپ آلمانی گفت: این پروژه یک گام واقعی رو به جلو برای آینده شارژ بی‌سیم پویا است.
وی در ادامه خاطرنشان کرد که این پروژه بدون شک یک استاندارد مقرون به صرفه، پایدار و کارآمد را برای حمل و نقل الکتریکی تعیین خواهد کرد.
انتظار می‌رود این پروژه در اواخر تابستان امسال آغاز شود و اگر موفقیت آمیز باشد، انقلابی خواهد بود. اما در صورت عدم موفقیت، خوشبختانه این تنها راه حل شارژ بی‌سیم وسایل نقلیه برقی نیست.
در دسامبر سال ۲۰۲۰ ما اخباری را درباره ایجاد روشی جدید برای تولید ساده برق با قدم زدن در خیابان شنیدیم. محققان این کار را با استفاده از مواد پیزوالکتریک انجام دادند و قصد دارند از انواع مختلف تنش و فشار مکانیکی بر روی یک ماده پیزوالکتریک برای تولید انرژی بیشتر استفاده کنند.
وقتی صحبت از پروژه جدید "ایندیانا" می‌شود، هنوز مشخص نیست که مهندسان قصد دارند از چه نوع تکنیک‌هایی برای تولید انرژی کافی برای تأمین انرژی وسایل نقلیه الکتریکی استفاده کنند، زیرا هنوز اطلاعات زیادی در این مورد ارائه نشده است و ما بی‌صبرانه منتظر خواهیم بود تا با ارائه اطلاعات جدید، اطلاعات بیشتری کسب کنیم. این ابتکار جدید سازگار با محیط زیست خواهد بود و به ما در مسیر سبزتر شدن فردا کمک می‌کند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
یارانه نقدی مرداد ماه امشب واریز می‌شود
:: فناوری اطلاعات ::
هواوی برای خرید تراشه خودرو مجوز گرفت
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
کریستیانو رونالدو به رکورد علی دایی رسید
:: فرهنگ و هنر ::
ترس‌ها و خطرهای بدلکاری بعد از پیمان ابدی و ارشا اقدسی
:: حوادث ::
شوهرعمه قاتل از چوبه دار نجات یافت

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار