يكشنبه 12 تير 1401

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی ایرانسل باز هم روابط‌عمومی «سرآمد دیجیتال» ایران شد

 
 

چهارشنبه 28 ارديبهشت 1401

ایرانسل باز هم روابط‌عمومی «سرآمد دیجیتال» ایران شد

 
 

هموطن سلام - ایرانسل دو نشان ویژۀ «ستارۀ ملی روابط‌عمومی سرآمد دیجیتال» و «ستارۀ طلایی روابط‌عمومی» را از نهمین دورۀ «جشنوارۀ ستارگان روابط‌عمومی ایران»، با کسب بالاترین امتیازهای لازم از ارزیابی‌های تخصصی انجام شده، دریافت کرد.

هموطن سلام - ایرانسل دو نشان ویژۀ «ستارۀ ملی روابط‌عمومی سرآمد دیجیتال» و «ستارۀ طلایی روابط‌عمومی» را از نهمین دورۀ «جشنوارۀ ستارگان روابط‌عمومی ایران»، با کسب بالاترین امتیازهای لازم از ارزیابی‌های تخصصی انجام شده، دریافت کرد.
عصر سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، همزمان با روز جهانی ارتباطات و جامعۀ اطلاعاتی و روز ملی روابط‌عمومی، مراسم پایانی نهمین دورۀ جشنوارۀ ستارگان روابط‌عمومی ایران و آیین نکوداشت روز ملی روابط‌عمومی، با حضور ایمان شمسایی مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیز حضور شماری از فعالان ارتباطی ایرانی و بین‌المللی، از جمله پروفسور باقر ساروخانی پدر علم جامعه‌شناسی ارتباطات ایران، در سالن اصلی (خواجه نصیر) مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد.
در این جشنواره، ایرانسل با عنایت به رأی هیأت داوران و با کسب بالاترین امتیازهای لازم از ارزیابی‌های تخصصی، به دلیل اقدامات انجام شده در زمینۀ کمک به ایجاد زیست‌بوم اقتصاد دیجیتال و فعالیت‌های چشمگیر و پیشتازانه در حوزۀ ارتباطات دیجیتال به عنوان روابط‌عمومی «سرآمد دیجیتال» معرفی شد.
ساروخانی در این مراسم، با اشاره به سیر تحول روابط‌عمومی در سازمان‌ها، تأکید کرد: به مرحله‌ای رسیده‌ایم که باید روابط‌عمومی دانش‌بنیان و علمی را بنا کنیم.
وی افزود: سازمان‌هایی که خلاق نبوده‌اند، پویایی نداشته‌اند و با زمانۀ خود بیگانه بوده‌اند، به مرور دچار شکست و اضمحلال شده‌اند و این روابط‌عمومی است که وظیفه دارد سازمان را با زمانه و دنیای حال، متصل کند.
در این مراسم، همچنین پیام خانم تسوکو سوقی هارا رئیس انجمن بین‌المللی روابط‌عمومی (IPRA)، قرائت شد. وی در این پیام، با تبریک روز روابط‌عمومی به دست‌اندرکاران روابط‌عمومی ایران، تأکید کرد: روابط‌عمومی‌هایی که در مسیر «سرآمدی» حرکت می‌کنند، تلاش دارند از مدل‌های دانش‌بنیان در روابط‍‌عمومی استفاده کرده و «تکنولوژی‌های مدرن» را در ارتباطات، به خوبی به کار گیرند.
در بخش معرفی برگزیدگان نهمین دورۀ جشنوارۀ ستارگان روابط‌عمومی ایران، روابط‌عمومی ایرانسل با کسب بالاترین امتیاز از ارزیابی‌های تخصصی انجام شده، به دلیل درخشش در مجموعۀ فعالیت‌های انجام شده در سال گذشته، دو لوح تقدیر و دو نشان ویژۀ «ستارۀ ملی روابط‌عمومی سرآمد دیجیتال» و «ستارۀ طلایی روابط‌عمومی» را به خود اختصاص داد که دکتر سعید عسکری مدیرکل روابط‌عمومی و ارتباطات سازمانی ایرانسل، این دو نشان ویژه و دو لوح تقدیر را دریافت کرد.
روابط‌عمومی ایرانسل همواره کوشیده است تا همزمان با تحقق اهداف ایرانسل به عنوان «اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران» و «نخستین ارائه‌دهندۀ 5G و رکورددار سرعت اینترنت در ایران»، در چارچوب مسؤولیت اجتماعی خود، ارتباط ایرانسل با افکار عمومی و پاسخگویی به رسانه‌ها را بیش از پیش تقویت کند و در اهداف ایرانسل در کمک به ایجاد زیست‌بوم اقتصاد دیجیتال را در بخش مسؤولیت‌های حوزۀ ارتباطات و رسانه، محقق کند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
جاماندگان یارانه آماده ثبت‌نام باشند
:: فناوری اطلاعات ::
⁠ روابط‌عمومی به‌مثابه یک بازیگر در عرصه دیپلماسی
:: روی خط جوانی ::
طلاق به خاطر شامپوی خارجی
:: ورزش ::
حضور مهاجم پرتغالی در پرسپولیس منتفی شد/ یحیی به دنبال خارجی دیگر
:: فرهنگ و هنر ::
کدام بازیگر در جوکر بامزه تر است
:: حوادث ::
جزییات تکاندهنده از قتل دختر 5 ساله در خانه مادر

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار