جمعه 15 مهر 1401

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی فرهنگ و هنر بازی درخشان مریلا زارعی در فیلم هناس و سریال جیران

 
 

دوشنبه 23 خرداد 1401

بازی درخشان مریلا زارعی در فیلم هناس و سریال جیران

 
 

مریلا زارعی در نقش های شهره پیرانی و مهدعلیا بسیار درخشان ظاهر شده و بار دیگر شاهد هنرنمایی این بازیگر هستیم.

مریلا زارعی که 25 فروردین سال 1353 است اولین بار در پروژه سلام سینما برای تست بازیگری رفت و خود این پروژه به فیلمی مستند تبدیل شد. بعد از آن راه برای بازیگر جوان باز شد تا بتواند توانایی هایش را نشان بدهد. یکی از ویژگی های این هنرمند انتخاب های هوشمندانه است. او فیلمنامه هایی را انتخاب می کند که حرفی برای گفتن داشته باشند و در کار کردن با کارگردانان نیز معیارهای خاص خودش را دارد که در طول سال ها بازیگری از آن عدول نکرده و همین هم باعث شده همیشه نقش های به یادماندنی را ایفا کند.
تهمینه میلانی، داریوش فرهنگ، ابراهیم حاتمی کیا، نرگس آبیار، مهدی فهخیم زاده، مسعود کیمیایی، اصغر فرهادی، آیدا پناهنده، رضا عطاران و ... کارگردانانی هستند که از مریلا زارعی برای فیلم های سینمایی خود کمک گرفتند و زارعی نیز در هر یک از این آثار تمام توان و هنرش را به کار گرفت.
زارعی هچنین در شبکه نمایش خانگی نیز بسیار هوشمندانه عمل کرد و هنوز بازی خوب او در نقش کتی در سریال مانکن فراموش نشده است.

مریلا زارعی در نقش مهدعلیا در سریال جیران
زارعی در این سالها در نقش های متفاوتی ظاهر شده و در سریال جیران نیز نقش شخصیتی تاریخی را برعهده دارد. اگرچه او به لحاظ ظاهر و گریم شباهتی به مهدعلیای واقعی ندارد اما جیران نیز سریال تاریخی بر مبنای واقعیت نیست بلکه فقط وقایع آن در بستری تاریخی رخ می دهد و خیلی از اتفاقات این مجموعه اصلا رخ نداده و زاده تخیل نویسنده است.
مهدعلیا زنی زیرک، دسیسه کار، مرموز و البته جنایتکار است که در میان تمامی این صفات منفی بویی هم از عشق برده و دل به قراول خاصه باخته است. زارعی تمام این ویژگی ها را نه فقط در دیالوگ گویی بلکه در حالات چهره، طرز رفتار و زبان بدن خود به خوبی به تصویر کشیده و می توان گفت برگ برنده این ساخته حسن فتحی هنرنمایی مریلا زارعی است، خصوصا آنکه بازی دیگر بازیگران این مجموعه با انتقادات زیادی همراه شده است.

مریلا زارعی در فیلم هناس
یکی از دشوارترین کارها در بازیگری ایفای نقشی واقعی است به ویژه آنکه آن شخصیت زنده باشد و از وقایع فیلم یا سریال سالهای طولانی نگذشته باشد. نقشی که مریلا زارعی در فیلم هناس بازی کرده دارای همین ویژگی است. شهید رضایی‌نژاد از شهدای هسته ای است و شهره زارعی در حالی نقش شهره پیرانی همسر او را بازی کرده که خود خانم پیرانی از او تمجید کرده است.
زارعی درباره فیلم هناس گفته: هناس بخشی از تاریخ معاصر سرزمین ماست؛ سرزمینی که اگر تاکنون ایستادگی کرده و مانده است به دلیل خون شهدایی‌ست که مظلومانه رفتند تا ما در امنیت و آرامش باشیم. امیدوارم این امنیت و آرامش با تعهد و مسئولیت ادامه پیدا کند و شما با حال خوب این مسیر را ادامه دهید، چراکه شهدا به دنبال همین مساله بودند. از خداوند سپاسگزارم و خوشحالم که این نقش به من رسید تا سهمی در به تصویر کشیدن زنانی که در این سرزمین ایستادند و تحمل و صبوری کردند، داشته باشم. صاحب اصلی این نقش، حاضر است و این مساله برای من مسئولیت بزرگی را به همراه داشت که با توکل به خدا و راهنمایی کارگردان و همه عواملی که در این مسیر یاری کردند، آن را به سرانجام برسانم.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
امیدی به صعود طلای جهانی هست؟
:: فناوری اطلاعات ::
از پیامدهای متاورس چه می دانیم؟
:: روی خط جوانی ::
طلاق به خاطر شامپوی خارجی
:: ورزش ::
حضور مهاجم پرتغالی در پرسپولیس منتفی شد/ یحیی به دنبال خارجی دیگر
:: فرهنگ و هنر ::
مردم، من را با نقش‌های طنزم می‌شناسند
:: حوادث ::
اعترافات هولناک پسری که خواهرش را کشت

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار