چهارشنبه 30 آبان 1397

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 

اخبار داخلی تغذيه ماهی بخورید تا دچار ضعف دید نشوید

 
 

يكشنبه 12 آذر 1396

ماهی بخورید تا دچار ضعف دید نشوید

 
 

همه ما بارها و بارها از خواص بی نظیر ماهی شنیده ایم؛ با این حال بسیاری از افراد به دلایل مختلف به ویژه بوی نه چندان خوشایند، ماهی را از سبد غذایی خود حذف کرده اند. تصمیمی که شاید پس از خواندن این خبر آشنایی با یک مزیت قابل توجه ماهی تغییر کند.

درست است که اغلب ماهی فواید بی‌شماری دارند؛ اما آن طور که نتایج آخرین تحقیقات کارشناسان تغذیه نشان می دهد، ماهی سالمون، ساردین و خال مخالی نقشی در محافظت از چشم ها ایفا می کنند. در واقع، مواد شیمیایی موجود در روغن ماهی موجب افزایش احتمال زنده ماندن سلول های مرتبط با بینایی می شود و از چشم ها برابر ضعف دید مراقبت می کند. علاوه بر این، امگا 3 موجود در ماهی تحمل چشم ها در شرایط حساس و پرفشار مانند: از دست دادن منابع تأمین خون افزایش می دهد.
این موضوع در شرایط کنونی که تعداد افراد دارای ضعف چشم رو به افزایش است اهمیت بیشتری پیدا می کند. در ساختار چشم شبکیه یک بافت بسیار نازک در پشت لایه داخلی چشم است که وظیفه تبدیل نورها به سیگنال های مختلف را بر عهده دارد، سیگنال هایی که سپس به مغز فرستاده می شوند و شرایط نقش بستن تصاویر مقابل چشمان ما را فراهم می کنند. هر گونه آسیب کوچکی در شبکیه موجب از بین رفتن یا کاهش مولکول هایی می شود که به انسان امکان دیده می دهند.
در چنین شرایطی، ماهی به عنوان یک ماده غذایی بسیار مغذی محافظ خوبی برای شبکیه به حساب می آید. در واقع، ماهی خوراکی است که می تواند از ضعف دید در دوران میانسالی جلوگیری کند و مانع از بین رفتن کارکردهای قسمت های مختلف چشم بشود.

 
 
   
 
 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار