پنجشنبه 21 آذر 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی فناوری اطلاعات بررسی تاثیر و ابعاد مختلف تحول دیجیتال و انقلاب صنعتی چهارم

 
 

سه شنبه 27 فروردين 1398

بررسی تاثیر و ابعاد مختلف تحول دیجیتال و انقلاب صنعتی چهارم

 
 

معاون دفتر بررسی های اقتصادی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات در نخستین نشست دانش آموختگان APO (سازمان بهره وری آسیایی) به موضوع تحول دیجیتال و انقلاب صنعتی چهارم پرداخت.

جمال صوفیه معاون دفتر بررسی های اقتصادی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در نخستین نشست دانش آموختگان APO، موضوع «تحول دیجیتال و انقلاب صنعتی چهارم» درباره جنبه های مختلف این انقلاب و ارتباط تنگاتنگ آن با دیجیتال شدن مباحثی را مطرح کرد.
در این نشست صوفیه با تاکید به اینکه ICT به عنوان پیشران اصلی در این انقلاب صنعتی چهارم مطرح است، به مباحثی برگرفته از مجمع جهانی اقتصاد در ارتباط با این مفهوم و وضعیت کشورهای مختلف و دیدگاه های کلان و تاثیرات Industry 4.0 (انقلاب صنعتی چهارم) بر اقتصاد و بهره وری و اشتغال و سایر پارامترهای کلان اقتصادی اشاره کرد. وی به ضرورت ترویج و آموزش و گسترش دانش در این حوزه بین کارشناسان و مدیران ارشد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان یکی از ارکان و فراهم کننده زیرساخت های فنی و مقرراتی تاکید کرد.
معاون دفتر بررسی های اقتصادی در ادامه مدل هایی برای ارزیابی آمادگی ورود مبتنی بر مدل های سنگاپور و تایوان و مجمع جهانی اقتصاد ارایه کرد و جنبه های مثبت و منفی و دیدگاه های موافق و مخالف را مورد بررسی قرار داد. بر اساس این گزارش، در ادامه این نشست که با حضور کارشناسان و مدیران وزارت ارتباطات و شرکت های تابعه و بخش خصوصی برگزار شد، پرسش و پاسخ هایی در مورد چرایی و ضرورت حرکت به تحول دیجیتال و انقلاب صنعتی چهارم و نقش و جایگاه کشور در زنجیره ارزش جهانی مطرح شد. همچنین، نقش اپراتورها و فراهم کنندگان زیرساخت ها و به ویژه تاثیر و نقش گسترش زیرساخت های اینترنت اشیا به عنوان یکی از فناوری های کلیدی نیز مورد بررسی قرار گرفت.
مباحث مطرح شده در این جلسه توسط معاون دفتر بررسی های اقتصادی وزارت ارتباطات بر اساس موضوعات و مستندات دو کارگاه برگزار شده توسط سازمان بهره وری آسیایی (APO) در سال گذشته بود. همچنین در پایان این جلسه مقرر شد علاقه مندان، کارشناسان و مدیرانی که مطالبی در همین زمینه برای اشتراک گذاری دانش مرتبط دارند، در جلسات آتی دفتر بررسی های اقتصادی ارائه کنند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
آغاز واریز کمک حمایت دولت از امشب
:: فناوری اطلاعات ::
بسته‌های دلجویی از کاربران اینترنتی
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
رونالدو رفت تا 4 ماه دیگر دوباره به علی دایی نزدیک شود!
:: فرهنگ و هنر ::
فصل دوم عصر جدید با اتفاقات شگفت انگیز
:: حوادث ::
قتل هولناک 4 نفر برای انتقام‌ از همسر سابق

يادداشت
:: فناوری اطلاعات ::
تاکید بر توسعه زیرساخت و سرویس های ارزش افزوده پیام رسان ها

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار