پنجشنبه 21 آذر 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی فناوری اطلاعات سامسونگ جای خود را به اینتل می‌دهد؟

 
 

چهارشنبه 28 فروردين 1398

سامسونگ جای خود را به اینتل می‌دهد؟

 
 

کارشناسان فعال در موسسه تحقیقاتی گارتنر به تازگی برآورد کرده‌اند که سامسونگ قادر نخواهد بود به مدت زیادی بر بازار تجهیزات نیمه‌هادی تسلط داشته باشد.

سامسونگ که در سال ۲۰۱۷، حکومت و تسلط ۲۰ ساله شرکت آمریکایی اینتل را که روزگاری تنها غول تکنولوژی فعال در بازار سودآور تولید و عرضه تجهیزات نیمه هادی بود، برهم زد و گوی رقابت را از آن ربود حالا به نظر می‌رسد که خود نیز پس از مدت زمان کوتاهی که در این بازار جا افتاده و تسلط یافته است، به سرنوشت اینتل دچار خواهد شد.
کارشناسان و تحلیلگرانی که در مؤسسه تحقیقاتی گارتنر فعالیت می‌کنند، به تازگی با انتشار گزارشی اعلام و پیش بینی کرده‌اند که سلطه سامسونگ در مقایسه با سلطه اینتل بر بازار تجهیزات نیمه هادی بسیار کوتاه مدت و گذرا خواهد بود و این غول تکنولوژی کره‌ای دیگر قادر نخواهد بود در راه سلطه بر این بازار پرسود ادامه داده و عملکرد موفقیت آمیزی داشته باشد.
در این گزارش همچنین عنوان شده است که درآمد کلی بازار جهانی تجهیزات نیمه هادی در بین سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ میلادی شاهد یک رشد و افزایش ۱۲.۵ درصدی بوده و به ۴۷۴.۶ میلیارد دلار رسیده است. البته این در حالیست که این بازار در سال ۲۰۱۸ میلادی رشدی معادل ۲۱.۹ درصد را تجربه کرده بوده که دلیل آن نیز بدون شک کاهش نرخ رشد بازار تجهیزات مربوط به حافظه جانبی در همین بازه زمانی بوده که بر روی محصولات نیمه هادی نیز تأثیر زیادی گذاشته است.
بر اساس گزارش وب سایت tomshardware ، این مؤسسه همچنین اعلام کرده است که بازار حافظه‌های جانبی در مابین سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ شاهد بیشترین رشد معادل ۶۱.۸ درصدی بوده در حالی که این رقم در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ به ۲۴.۵ درصد سقوط کرده است.
بنابراین سرمایه گذاری و تمرکز بر روی این مساله بدون شک برای تمامی شرکت‌ها از جمله سامسونگ بیشتر شبیه به یک قمار با احتمال زیاد باخت خواهد بود. اما با این حال به نظر می‌رسد که سامسونگ به سرمایه گذاری و تمرکز بر روی بازار تجهیزات حافظه ادامه خواهد داد.
اندرو ناروود، قائم‌مقام شرکت گارتنر، در این خصوص خاطرنشان می‌کند: سلطه سامسونگ بر بازار تجهیزات حافظه در واقع تنها به یک تار مو وابسته است و این شرکت احتمالاً در سال ۲۰۱۹ میلادی، سلطه خود را بر بازار نیمه‌هادی از دست می‌دهد و جایگاه خود را باری دیگر به اینتل خواهد داد.
او در ادامه افزود: ۸۸ درصد از درآمد کنونی سامسونگ از طریق بازار حافظه‌های DRAM به‌دست می‌آید که در صورت هرگونه خللی در این بازار، می‌تواند ضربه مهلکی برای کره‌ای‌ها به شمار بیاید.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
آغاز واریز کمک حمایت دولت از امشب
:: فناوری اطلاعات ::
بسته‌های دلجویی از کاربران اینترنتی
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
رونالدو رفت تا 4 ماه دیگر دوباره به علی دایی نزدیک شود!
:: فرهنگ و هنر ::
فصل دوم عصر جدید با اتفاقات شگفت انگیز
:: حوادث ::
قتل هولناک 4 نفر برای انتقام‌ از همسر سابق

يادداشت
:: فناوری اطلاعات ::
تاکید بر توسعه زیرساخت و سرویس های ارزش افزوده پیام رسان ها

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار