يكشنبه 11 خرداد 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی گوشه و کنار IT ویروسی که با حملات سایبری می‌جنگد!

 
 

شنبه 14 ارديبهشت 1398

ویروسی که با حملات سایبری می‌جنگد!

 
 

گفته می‌شود محققان ژاپنی با همکاری دولت این کشور سعی دارد به منظور مقابله با گسترش و آسیب‌های جبران ناپذیر حملات سایبری، یک ویروس رایانه‌ای جدید طراحی کرده و توسعه دهد.

در سال‌های اخیر که حملات سایبری به نهادهای مختلف دولتی، بانکی و غیر دولتی شدت گرفته است، کارشناسان و متخصصان فعال در حوزه امنیت سایبری بارها هشدار داده‌اند که بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری در سراسر جهان موظف خواهند بود که به افزایش امنیت سایبری و مقابله با هرگونه نفوذ مجرمان و هکرها به اطلاعات محرمانه، مالی و بانکی خود بپردازند تا بدین وسیله اصل امانت را رعایت کرده و به حفاظت از حقوق مشتریان و همچنین دولت‌ها پایبند باقی بمانند.
سال‌های گذشته، حملات سایبری و نفوذهایی که به بانک‌ها، مؤسسات مالی و اعتباری کوچک و بزرگ در جهان اتفاق افتاد، بعد از بررسی و تحقیقات فراوان معلوم شد که ردپایی از حمایت دولت‌های مختلف نظیر روسیه و کره شمالی نیز در آن وجود داشته است و این بدان معناست که هکرها و مجرمان سایبری بدون حمایت مستقیم یا غیرمستقیم افراد و نهادهای دولتی دست به هک و نفوذ به اطلاعات بانک‌های جهان نمی‌زنند چراکه از خطرات و تهدیدهای بزرگ آن باخبر و مطلع بوده و بدون حمایت‌های مالی هنگفت حاضر به انجام چنین کاری با ریسک بالا نخواهند بود.
همانطور که بارها در اخبار و گزارش‌های قبلی اشاره شده است، حملات سایبری به زیرساخت‌های نهادهای حساس دولتی و غیردولتی می‌تواند آسیب و صدمات جبران ناپذیر بسیاری را برجای بگذارد و دولت‌های مختلف را در جهان متحمل هزینه‌های گزافی کند بنابراین منطقی است که دولت‌ها با همکاری مؤسسات پژوهشی برتر و محققان و دانشمندان فعال در حوزه امنیت سایبری همکاری کرده و با ارائه طرح‌های حمایتی تأثیرگذار، آنها را به مقابله با حملات سایبری و جلوگیری از نفوذ به اطلاعات محرمانه مربوطه ترغیب کنند.
حالا بر اساس گزارشی که در هکرنیوز آمده است، وزارت دفاع ژاپن سعی دارد با همکاری برترین محققان و پژوهشگران این کشور ویروس رایانه‌ای جدیدی را طراحی کرده و توسعه دهند که قادر است در سریع‌ترین زمان ممکن، انواع مختلف بدافزار و باج افزارهای خطرناک و همچنین هرگونه حمله سایبری و نفوذ مشکوک به زیرساخت‌های نهادهای حساس را شناسایی کرده و با آن شدیداً مقابله کند.
گفته می‌شود این ویروس رایانه‌ای در ماه مارس سال آینده میلادی توسعه داده شده و بعد از آن نیز برای دسترسی نهادهای حساس دولت ژاپن منتشر خواهد شد.
متخصصان فعال در این حوزه بر این باورند که با توجه به افزایش روزافزون حملات سایبری و بدافزاری به نظر می‌رسد که دولت ژاپن قصد دارد به افزایش و تقویت قدرت و امنیت سایبری زیرساخت‌های دفاعی خود در حوزه‌های دفاع زمینی، دریایی و هوایی بپردازد و توان و ظرفیت خود را در این امور ارتقا ببخشد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت اوراق مسکن کاهش یافت
:: فناوری اطلاعات ::
بازگشایی محدود دفاتر گوگل در جولای
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
بازگشت عابدزاده به فوتبال با «اف‌سی‌عابدز»
:: فرهنگ و هنر ::
آیا قسمت‌های آخر سریال پایتخت ۶ ساخته می‌شود
:: حوادث ::
همسرکشی با دستور اجنه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار