سه شنبه 6 مهر 1400

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی گوشه و کنار IT جف بزوس بازنشسته شده تا از "اسپیس‌ایکس" شکایت کند!

 
 

شنبه 6 شهريور 1400

جف بزوس بازنشسته شده تا از "اسپیس‌ایکس" شکایت کند!

 
 

"ایلان ماسک" در توئیت جدید خود به انتقاد از "جف بزوس" پرداخت.

"ایلان ماسک"(Elon Musk)، مدیرعامل "اسپیس‌ایکس"(SpaceX) به خاطر اعتراض اخیر شرکت "آمازون"(Amazon) به اسپیس‌ایکس، قصد دارد "جف بزوس" (Jeff Bezos)، رقیب خود در حوزه فضا را در رسانه‌های اجتماعی تخریب کند.
ماسک در توئیت جدید خود به انتقاد از بزوس پرداخت و عنوان کرد: به نظر می‌رسد بزوس بازنشسته شده تا بتواند یک کار تمام وقت داشته باشد و از اسپیس‌ایکس شکایت کند.
آمازون به تازگی شکایتی را علیه اسپیس‌ایکس تنظیم کرده و به "کمیسیون ارتباطات فدرال"(FCC) فرستاده است تا مانع پرتاب گروه جدیدی از ماهواره‌های "استارلینک" (Starlink) شود.
این درخواست، توسط "کویپر سیستمز"(Kupier Systems) که شرکت تابع آمازون به شمار می‌رود و ماهواره‌های اینترنتی خود را برای رقابت با اسپیس‌ایکس توسعه می‌دهد، تنظیم شده است.
هدف کوپیر، متوقف کردن کامل استارلینک نیست، بلکه زیر سوال بردن برنامه‌های اسپیس‌ایکس است که به گفته این شرکت، برخلاف قوانین کمیسیون ارتباطات فدرال هستند.
"ماریا دادسون شومان"(Mariah Dodson Shuman)، مشاور کوپیر سیستمز در این مورد نوشت: اصلاحیه اسپیس‌ایکس، دو پیکربندی متفاوت را برای حدود ۳۰ هزار ماهواره ارائه می‌دهد که هر یک از این ماهواره‌ها را براساس پارامترهای مداری متفاوتی مرتب می‌کند. رویکرد جدید اسپیس‌ایکس برای درخواست دو پیکربندی منحصر به فرد، هم با قوانین کمیسیون ارتباطات فدرال و هم با سیاست عمومی در تضاد است و ما از کمیسیون می‌خواهیم که این اصلاحیه را رد کند.
این شکایت در پی شکایت دیگر بزوس علیه اسپیس‌ایکس مطرح شده که ادعا می‌کند دادن قرارداد ۲/۹ میلیارد دلاری فرودگر قمری به اسپیس‌ایکس در اوایل سال جاری، ناعادلانه بوده است.
آمازون، برنامه‌های خود برای کوپیر سیستمز را ابتدا در سال ۲۰۱۸ اعلام کرد و تایید کمیسیون ارتباطات فدرال را در ژوئیه سال ۲۰۲۰ برای ساخت ۳۲۳۶ ماهواره به دست آورد.
به گفته این شرکت، ماهواره‌ها می‌توانند به ۹۵ درصد از جمعیت جهان خدمات بدهند و آمازون را با موفقیت به عنوان یک "رساننده خدمات اینترنتی"(ISP) در سطح جهان معرفی کنند. با وجود این، کوپیر سیستمز هنوز یک دستگاه مستقل را به مدار وارد نکرده است.
در مقابل، اسپیس‌ایکس، ۱۷۰۰ ماهواره اینترنتی را به مدار فرستاده است که می‌توانند پهنای باند را برای ۱۰۰ هزار مصرف‌کننده در سراسر جهان فراهم کنند.
اسپیس‌ایکس در اوایل این ماه، درخواست جدیدی را در مورد دو پیکربندی برای دستگاه‌های استارلینک ارائه داد که با اعتراض آمازون رو به رو شد.
در این گزارش آمده است که برنامه‌های جدید اسپیس‌ایکس مشخص نیست و این برخلاف قوانین کمیسیون ارتباطات فدرال برای استقرار ماهواره است.
در هر حال، بیانیه اسپیس‌ایکس نشان می‌دهد که این شرکت قصد دارد یکی از پیکربندی‌ها را به کار بگیرد و دیگری را به عنوان پشتیبان به کار ببرد.
آمازون از کمیسیون ارتباطات فدرال خواسته تا این درخواست را رد کند و ادعا کرده که قوانین آرامش‌بخش، نه تنها اسپیس‌ایکس بلکه سایر شرکت‌ها را نیز تشویق می‌کنند تا به آشکارسازی برنامه‌های خود بپردازند.
شومان ادامه داد: کمیسیون ارتباطات فدرال باید به اسپیس‌ایکس اصرار کند که به چارچوب مشخص‌شده مبنی بر این که مجوزها باید کاربرد یک سیستم واحد را ارائه دهند، پایبند بماند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
یارانه نقدی مرداد ماه امشب واریز می‌شود
:: فناوری اطلاعات ::
هواوی برای خرید تراشه خودرو مجوز گرفت
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
کریستیانو رونالدو به رکورد علی دایی رسید
:: فرهنگ و هنر ::
ترس‌ها و خطرهای بدلکاری بعد از پیمان ابدی و ارشا اقدسی
:: حوادث ::
شوهرعمه قاتل از چوبه دار نجات یافت

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار