يكشنبه 12 تير 1401

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی جهان جزیره اسرارآمیز روسیه که از نقشه گوگل ناپدید شده است

 
 

دوشنبه 16 خرداد 1401

جزیره اسرارآمیز روسیه که از نقشه گوگل ناپدید شده است

 
 

داستان جزیره ژنت (Jeannette)، که امروزه جزیره روسیه محسوب می شود، به سال ۱۸۸۱ و کشف آن توسط کاشف و افسر نیروی دریایی آمریکایی جورج ای دی لانگ باز می گردد. او در تلاش بود تا کشتی خود USS Jeannette را به سمت جزیره Wrangel و دریاهای آزاد اقیانوس منجمد شمالی نزدیک به قطب شمال هدایت کند که در سپتامبر ۱۸۷۹ در یک یخچال گیر افتاد وبه مدت ۱۸ ماه، صدها کیلومتر از مسیر دور شد.

داستان جزیره ژنت (Jeannette)، که امروزه جزیره روسیه محسوب می شود، به سال ۱۸۸۱ و کشف آن توسط کاشف و افسر نیروی دریایی آمریکایی جورج ای دی لانگ باز می گردد. او در تلاش بود تا کشتی خود USS Jeannette را به سمت جزیره Wrangel و دریاهای آزاد اقیانوس منجمد شمالی نزدیک به قطب شمال هدایت کند که در سپتامبر ۱۸۷۹ در یک یخچال گیر افتاد وبه مدت ۱۸ ماه، صدها کیلومتر از مسیر دور شد. گروه دی لانگ سرانجام در ماه مه ۱۸۸۱ موفق شد در این جزیره دورافتاده فرود بیاید و پرچم آمریکا را نصب کند و آن را به نام کشتی خود ژنت نامگذاری کند.
این منطقه در سالهای ۱۹۱۰-۱۹۱۵، همراه با چندین جزیره دیگر قطب شمال، پس از عملیات اکتشاف یخ شکن ها در اقیانوس منجمد شمالی، ادعا شد که بخشی از امپراتوری روسیه است. اتحاد جماهیر شوروی بعداً مالکیت دومین مجمع‌الجزایر کوچک دی لانگ را نیز تصدیق کرد. اگرچه برخی از شهروندان آمریکایی بر این باورند که ژنت و سایر جزایر دی لانگ باید به عنوان بخشی از آمریکا بازگردانده شوند، اما دولت آمریکا هرگز مالکیت آن را به چالش نکشیده است.
در میان گمانه زنی ها مبنی بر اینکه این جزیره می تواند یک پایگاه نظامی مخفی روسیه باشد، معمایی پیرامون چرایی ناپدید شدن یک جزیره کوچک در قطب شمال از نقشه های گوگل وجود دارد. افرادی که در نقشه دیجیتال جزیره ژنت Jeannette را جستجو می کنند، آن را فقط به صورت یک نقطه قرمز یا هنگام بزرگنمایی، به شکل یک لکه سیاه می بینند.
این تار شدن عجیب این جزیره پوشیده از یخ در دریای سیبری شرقی با قله ای ۳۵۰ متری در مرکز آن، برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ مشاهده شد. کاربران برای پیدا کردن دلیلی به گوگل مراجعه کرده اند، اما گوکل تاکنون از اظهار نظر در این مورد، خودداری کرده است. این سکوت ادامه دار، و همچنین بحث تاریخی در مورد اینکه آیا این جزیره به آمریکا تعلق دارد یا روسیه، ماجرای این جزیره را بحث برانگیز کرده است. سایر مکان‌هایی که عمداً در نقشه‌های گوگل مسدود شده‌اند، معمولاً با فعالیت‌های نظامی مرتبط هستند، مانند پایگاه‌های هوایی آلمان، فروشگاه‌های موشک‌های روسی و پایگاه‌های افغانستان. جست‌وجو در گوگل ارث نشان می‌دهد که این جزیره برای همیشه محو شده است، حتی در تصاویر مربوط به دهه ۱۹۸۰. اما چیزی که واقعاً نظر را جلب می کند این است که جزیره ژنت ظاهرا جزیره مهمی نیست. شاید یک پایگاه نظامی مخفی روسیه در آنجا قرار دارد و احتمالاً هم یک پایگاه نظامی بسیار مهم است.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
جاماندگان یارانه آماده ثبت‌نام باشند
:: فناوری اطلاعات ::
⁠ روابط‌عمومی به‌مثابه یک بازیگر در عرصه دیپلماسی
:: روی خط جوانی ::
طلاق به خاطر شامپوی خارجی
:: ورزش ::
حضور مهاجم پرتغالی در پرسپولیس منتفی شد/ یحیی به دنبال خارجی دیگر
:: فرهنگ و هنر ::
کدام بازیگر در جوکر بامزه تر است
:: حوادث ::
جزییات تکاندهنده از قتل دختر 5 ساله در خانه مادر

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار