پنجشنبه 9 آذر 1402

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی دانش و فناوری در آزمایشگاه فوق امنیتی که قصد دارد از پاندمی بعدی جلوگیری کند چه می گذرد؟

 
 

پنجشنبه 13 مرداد 1401

در آزمایشگاه فوق امنیتی که قصد دارد از پاندمی بعدی جلوگیری کند چه می گذرد؟

 
 

مرضیه جوادی-در بالای کوه‌های آلپ سوئیس، یک مرکز فوق‌العاده امن قرار دارد که کارمندان آن مسئول تحقیق در مورد پاتوژن‌های مرگبار برای جلوگیری از شیوع پاندمی بعدی هستند.

مرضیه جوادی-در بالای کوه‌های آلپ سوئیس، یک مرکز فوق‌العاده امن قرار دارد که کارمندان آن مسئول تحقیق در مورد پاتوژن‌های مرگبار برای جلوگیری از شیوع پاندمی بعدی هستند. آزمایشگاه Spiez سال گذشته از سوی سازمان بهداشت جهانی ماموریت یافت تا اولین گروهی باشد که ویروس‌های بالقوه کشنده را رشد داده و ذخیره کند تا چگونگی جلوگیری از شیوع بیماری را بیابد.دانشمندان در آزمایشگاه فوق امنیتی Spiez چه کار می کنند؟این برنامه که به عنوان برنامه BioHub شناخته می شود، در نتیجه موانعی ایجاد شد که محققان در هنگام شیوع کرونا در انتظار رسیدن نمونه هایی از ویروس از چین با آن مواجه شدند. در عوض حالا، ویروس‌ها آماده خواهند بود و در انتظار کاوش توسط دانشمندان در تلاش برای متوقف کردن پاندمی آینده قبل از گسترش آن هستند.دانشمندان در آزمایشگاه فوق امنیتی Spiez چه کار می کنند؟ایزابل هانگر-گلیزر، رئیس پروژه BioHub در آزمایشگاه Spiez گفت: «هدف این است که اگر پاندمی دیگری مانند ویروس کرونا به وجود بیاید، از هر کجا که شروع می‌شود در همان نقطه باقی بماند.اما ما متوجه شده‌ایم که این کار، خیلی سخت‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کردیم.»دانشمندان در آزمایشگاه فوق امنیتی Spiez چه کار می کنند؟دانشمندانی که با ویروس کرونا کار می‌کنند، لباس‌های محافظ، اغلب با هوای مخصوص به خود، در داخل یک محفظه بسته شده می‌پوشند. زباله هایی که از آزمایشگاه خارج می شوند تا دمای ۱,۰۰۰ درجه سانتیگراد فوق العاده گرم می شوند تا پاتوژن های چسبیده به آن را از بین ببرند. مامور ایمنی زیستی چندین صفحه نمایش را که نماهای دوربین های امنیتی آزمایشگاه ها را با بیشترین احتیاط های سطح ایمنی زیستی (BSL) نشان می دهد، نظارت می کند. اگر درب اتاق او بیش از چند ثانیه باز بماند، زنگ خطر به صدا در می‌آید، و این حساسیت کار او را نشان می دهد. آزمایشگاه Spiez تا به حال هرگز نشت تصادفی نداشته است.دانشمندان در آزمایشگاه فوق امنیتی Spiez چه کار می کنند؟
سازمان بهداشت جهانی و دولت سوئیس بودجه سالانه ۶۰۰,۰۰۰ دلار را برای مرحله اول این برنامه تامین می کنند. با این حال تلاش های آنها برای به دست آوردن نمونه های زنده مانع بزرگی شده است. لوکزامبورگ اولین کشوری بود که نمونه هایی از انواع جدید کروناویروس را با BioHub به اشتراک گذاشت و پس از آن آفریقای جنوبی و بریتانیا با آنها همکاری کردند. لوکزامبورگ انواع آلفا، بتا، گاما و دلتا را ارسال کرد، در حالی که دو کشور اخیر نمونه های اُمیکرون را در اختیار گذاشته اند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
شارژ اضافی ۱۲۰هزار تومانی «یارانه‌ها» ذخیره نمی‌شود/ نحوه بهره‌مندی از این شارژ
:: فناوری اطلاعات ::
آغاز دور جدید حراج شماره‌های رند همراه اول
:: روی خط جوانی ::
در عروسی دوستم عاشق عروس شدم ! / معصومه باید مال من می شد !
:: ورزش ::
همه چیز درباره خویچا کواراتسخلیا، مارادونای گرجستانی
:: فرهنگ و هنر ::
قتل بهت‌آور داریوش مهرجویی؛ آنچه می‌دانیم، آنچه نمی‌دانیم!
:: حوادث ::
چهار مظنون در رابطه با پرونده مرحوم مهرجویی بازداشت شده‌اند

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار