جمعه 15 مهر 1401

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی فناوری اطلاعات اینستاگرام اسکرین‌شات‌ها را لو می‌دهد؟

 
 

شنبه 22 مرداد 1401

اینستاگرام اسکرین‌شات‌ها را لو می‌دهد؟

 
 

زمانی که کسی از استوری‌های شما اسکرین‌شات بگیرد، اینستاگرام بهتان اطلاع نمی‌دهد، البته اگر شما از تصویر ناپدیدشونده‌ای که در چت برای شما فرستاده‌اند، اسکرین‌شات بگیرید، اینستاگرام به آن کاربر اطلاع می‌دهد.

اسکرین‌شات گرفتن به شما اجازه می‌دهد تا تصویری از مطلبی که دیده‌اید داشته باشید، اما در اینستاگرام، این کار گاهی نقض حریم خصوصی به شمار می‌رود، به‌خصوص اگر کاربری بخواهد آن مطلب را بعدا پاک کند. اما آیا راه‌هایی وجود دارد که به شما نشان دهد چه کسی از محتوای صفحه اینستاگرام شما، اسکرین‌شات گرفته است؟ یا اگر کسی از استوری شما اسکرین‌شات بگیرد، اینستاگرام به شما اطلاع می‌دهد؟
اینستاگرام پر از محتوای تصویری است و اگر بدانید دیگران بدون آگاهی شما، از تصاویر و ویدیوهایتان، اسکرین‌شات می‌گیرند، کمی آزاردهنده است. البته متاسفانه اینستاگرام در حال حاضر اگر کسی از استوری شما، اسکرین‌شات بگیرد، بهتان اطلاع نمی‌دهد؛ این اتفاق درباره تمامی پیام‌های شخصی، پست‌های اینستاگرامی، ریلز و هر محتوای دیگری در این پلتفرم صدق می‌کند.
تنها زمانی که اینستاگرام به شما اطلاع می‌دهد که کسی اسکرین‌شات گرفته، در چت‌ شخصی است؛ هرچند در همان چت‌های شخصی هم می‌توان از تمامی پیام‌ها بدون اینکه طرف مقابل مطلع شود، اسکرین‌شات گرفت، اما تنها زمانی اسکرین‌شات گرفتن را اطلاع می‌دهد که با دکمه دوربین که در پایین صفحه اینستاگرام وجود دارد، عکسی بگیرید و آن را بفرستید. این بدین خاطر است که ارسال این تصاویر زودگذر، طوری طراحی شده که تنها یک یا دو بار دیده شوند و نه بیشتر و به همین خاطر، اگر کسی از این تصاویر اسکرین‌شات بگیرد، اینستاگرام اطلاع می‌دهد.
برای فهمیدن روند این کار، به صفحه چت خود با یکی دیگر از کاربران اینستاگرام بروید و دکمه آبی دوربین در پایین صفحه را بزنید، یک عکس بگیرید و آنگاه گزینه‌های ALLOW REPLAY (اجازه پخش مجدد) و VIEW ONCE (یک بار تماشا) را انتخاب کنید و در این حالت اگر طرف مقابلتان از این استوری اسکرین‌شات بگیرد، اینستاگرام به شما نوتیفیکیشن می‌دهد.
به‌علاوه شما یک آیکون شبیه دایره بارگیری در کنار عکس‌هایی که از آنها اسکرین‌شات گرفته شده، دیده می‌شود و این آیکون؛ دائمی است. البته این فرآیند برای تصاویری که از گالری خود در چت ارسال کنید، صدق نمی‌کند و این تصاویر، مانند یک پیام عادی در نظر گرفته شده و در صورت اسکرین‌شات گرفتن، به شما نوتیفیکیشن داده نمی‌شود.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
امیدی به صعود طلای جهانی هست؟
:: فناوری اطلاعات ::
از پیامدهای متاورس چه می دانیم؟
:: روی خط جوانی ::
طلاق به خاطر شامپوی خارجی
:: ورزش ::
حضور مهاجم پرتغالی در پرسپولیس منتفی شد/ یحیی به دنبال خارجی دیگر
:: فرهنگ و هنر ::
مردم، من را با نقش‌های طنزم می‌شناسند
:: حوادث ::
اعترافات هولناک پسری که خواهرش را کشت

يادداشت
:: فناوری اطلاعات ::
تاکید بر توسعه زیرساخت و سرویس های ارزش افزوده پیام رسان ها

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار