شنبه 8 بهمن 1401

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اجتماعی پیش‌بینی دما و بارش‌ نرمال در تهران طی زمستان

 
 

دوشنبه 7 آذر 1401

پیش‌بینی دما و بارش‌ نرمال در تهران طی زمستان

 
 

مدیرکل اداره هواشناسی استان تهران اظهار کرد: طی سه ماه آینده دما و بارش‌های نرمال برای این استان پیش‌بینی می‌شود.

مازیار غلامی اظهار کرد: تحلیل جدیدترین نقشه‌های پیش‌بینی فصلی بیانگر آن است که طی سه ماه آینده متوسط دمای هوا در سطح استان در حد نرمال برآورد و متوسط بارش استان در بهترین شرایط در حد نرمال پیش‌بینی می‌شود و از نظر توزیع ماهانه نیز این انتظار وجود دارد که به‌تدریج از نیمه دوم آذر ماه به‌خصوص طی دی ماه بارش به شرایط نرمال گرایش داشته باشد.
وی درباره میزان بارندگی‌ها در آبان‌ماه گفت: تجزیه و تحلیل آمارهای دریافتی از ایستگاه‌های هواشناسی استان تهران بیانگر آن است که طی آبان ماه سال جاری تنها ۷.۱ میلیمتر باران به‌صورت پهنه‌ای در استان تهران ثبت شده است. این میزان بارندگی نشان دهنده کاهش ۷۸ درصدی بارش نسبت به دوره آماری بلندمدت و سال قبل است.
مدیرکل اداره هواشناسی استان تهران ادامه داد: این وضعیت در حالی رخ می‌دهد که بیشتر استان‌های کشور تحت تاثیر کم بارشی قرار دارند به گونه‌ای که کل کشور از ابتدای سال زراعی تا پایان آبان سال جاری، با کاهش ۱۱ درصدی بارش روبرو بوده است و بررسی بارش از ابتدای سال زراعی تاکنون نشان دهنده آن است که استان تهران هشتمین استان کشور بوده که بیشترین کاهش بارش را داشته است.
وی ادامه داد: از نظر توزیع مکانی نیز همانند مهرماه بارش در همه شهرستان‌های استان در مقایسه با بلندمدت و سال قبل کاهش داشت و بیشترین کاهش بارش مربوط به شهرستان‌های تهران، فیروزکوه، شمیرانات، دماوند و پردیس بود.
غلامی درباره دمای تهران در آبان ماه گفت: بررسی و تحلیل مقادیر ثبت شده دمای هوا شامل متوسط دمای حداقل و دمای حداکثر در ایستگاه‌های هواشناسی استان بیانگر افزایش دما در آبان ماه است و متوسط دمای هوای استان تهران در این ماه ۱۱.۳ درجه سلسیوس بود که در مقایسه با بلندمدت ۰.۶ درجه افزایش داشت این در حالیست که متوسط کمینه دما ۰.۳ درجه سلسیوس و متوسط بیشینه دما، ۰.۸ درجه سلسیوس افزایش یافت. به عبارت دیگر آبان ماه ۱۴۰۱ در مقایسه با بلند مدت به‌طور نسبی گرمتر بود.
وی در پایان تصریح کرد: از نظر توزیع دما در شهرستان‌های استان نیز تمامی شهرستان‌های استان با افزایش دما روبه‌رو بودند که بیشترین افزایش دما مربوط به شهرستان‌های ،شهریار ، ورامین قدس و بهارستان بود.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
آخرین آمار خانه‌های مسکن مهر ساخته شده و در حال تکمیل
:: فناوری اطلاعات ::
از آیفون ۱۵ چه می‌دانیم؟
:: روی خط جوانی ::
هدیه‌های سمی زوجین!
:: ورزش ::
همه چیز درباره خویچا کواراتسخلیا، مارادونای گرجستانی
:: فرهنگ و هنر ::
آخر سریال بی همگان چه می شود
:: حوادث ::
قتل؛ پایان عشق‌ممنوعه مردمتاهل

يادداشت
:: اجتماعی ::
استان مرکزی در انتظار مدیران کارآمد و انقلابی

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار